V pátek 28. srpna proběhl na přehradě Baška pod taktovkou Bašťanského spolku a za spolupráce s obcí Baška hudební mini festival, který měl být alespoň částečnou „záplatou“ za letošní chybějící Baškohrátky.

Rozhodli jsme se, že konec prázdnin využijeme naplno a pokusíme se uspořádat hudební akci, která alespoň částečně vykompenzuje téměř půlroční absenci kulturních a jiných aktivit v obci. Pro zpříjemnění posledního prázdninového pátku jsme tedy naplánovali malý hudební festiválek u vody.

Skvělá atmosféra, dobrá hudba, rozmanité drinky a hlavně pohoda u vody čekala všechny, kteří dorazili. Příjemné prostředí přehrady nabídlo večer okořeněný muzikou 4 skvělých interpretů.

Hudební program zahájila v 18 hodin kapela Světlo. Tato mladá a svěží kapela z Havířova díky svému modernímu zvuku a příjemným textům zaujala všechny posluchače, a ač její jméno ještě není úplně známé, dokazali, že mají dobře našlápnuto, a že se postarají o to, abychom o nich v budoucnu ještě hodně slyšeli.

Po kapele Světlo se představil Martin Harych, který doslova ovládl celé publikum a bravurně a s nebývalým přehledem si poradil i s výpadkem proudu během svého vystoupení. Vrhl se přímo mezi diváky a vytvořil tak úžasnou kontaktní atmosféru. Ne nadarmo se o něm říká, že je jedním ze současných největším talentů nejen slovenské hudební scény. Z mladíka ze Superstar se vyklubal skvělý muzikant! Tolik talentu, energie, invence, profesionality a pokory dohromady jen tak nepotkáte.

V průběhu jeho vystoupení jsme se dočkali také překvapení, kdy jeden z přítomných mladíků pozval na pódium svou přítelkyni a před zraky všech ji veřejně požádal o ruku. ANO, které zaznělo z jejich dojatých úst, vehnalo do očí slzičku nejedné z přítomných slečen či dam.

Následovala kapela Poetika, na kterou se spousta z přítomných speciálně těšila. Tahle partička 5 borců z Vysočiny stoupá nezadržitelně vzhůru. Jejich český pop rap má styl, ale především jim to dokonale „šlape“. Chytlavé, poutavé, moderní. Svou hudbou vzbudili během svého vystoupení oprávněné nadšení a získali si zaslouženou pozornost celého publika.

Poslední položkou na hudebním seznamu byla pro tento večer Verona, což jsou  nostalgicky známé hity a obrovská energie, která z pódia na diváky přímo stříkala. Můžete si být jisti, že během jejího koncertu nezůstal nikdo v klidu. Taneční pecky jako: "Náhodou", "Hey Boy" nebo třeba "Endless Day" roztančily všechny pod pódiem a zněly z mnoha úst.

Nejen díky krásnému počasí a romantickému západu slunce to byl určitě jeden z nějkrásnějších zážitků tohoto léta pro všechny z přítomných. Škoda jen, že jich nebylo vice, protože tenhle večer s kvalitní hudbou stál opravdu za to.

Hana Poledníková a Petr Mohyla

Fotogalerie: Baška miniFest (2020)