Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

21 soutěžních výrobků bojovalo o nejlepší vánoční cukroví v rámci 12. ročníku (ne)tradičního pečení, které se pod taktovkou Čendaspolku konalo 5. listopadu 2022. První listopadovou sobotu to v Hostinci U Čendy v Hodoňovicích vonělo jako o Vánocích, protože na letošní rok padlo téma vánoční cukroví.

Ne nadarmo je krmáš v jiných krajích nazýván  - hody či posvícení, o čemž se mohli přesvědčit návštěvních hodoňovického krmáše. Tady si v Hostinci U Čendy 15. října pochutnali na šťavnaté kachně s červeným zelím a kynutým knedlíkem a zároveň se pobavili při hudební produkci kapely Bacardi, která nenechávala při svém hraní přítomné dlouho sedět. Přicházeli na parket rozvlnit svá těla, protáhnout se a mnohdy si i zazpívat.

Sice skoro podzimní, ale přesto nádhernou slunnou sobotu mohli mnozí strávit na přehradě Baška, kde se 3. září 2022 konal tradiční Gulášfest pořádaný Bašťanským spolkem ve spolupráci s obcí Baška. Letošního dvanáctého ročníku se účastnilo 15 soutěžních týmů, které šly do pomyslného boje o nejlepší kotlíkový guláš.

Baškohrátky 2022 se konaly netradičně v červnu, a to v sobotu 18. 6. 2022. Jejich patnáctý ročník byl tradičně na přehradě Baška. Počasí bylo doslova žhavé, teplota atakovala neskutečných 35 °C, což bylo až, až a mnoho návštěvníků tak ocenilo, že jsou právě na přehradě.

6. ročník Beskydských her bez hranic proběhl 4. června 2022 v Kunčicích pod Ondřejníkem a zástupci naší obce soutěžili v různých disciplínách s ostaními obcemi jako Bílá, Ostravice, Janovice, Frýdlant nad Ostravicí, Staré Hamry, Lhotka pod Ondřejníkem a Místní akční skupina Frýdlantsko-Beskydy.

Joomla SEF URLs by Artio