Aktuality

Vláda ČR v pondělí 6. 4. 2020 oznámila zmírnění mimořádných opatření, kdy od úterý 7. 4. 2020 je možné individuálně sportovat na venkovních sportovištích, mohou se otevřít sběrny a výkupy surovin, kompostárny a od čtvrtka 9. 4. 2020 se budou moci za přísnějších podmínek otevřít i hobbymarkety, železářství a opravy jízdních kol. Jak se toto zmírnění projeví v obci Baška?

Je vyhlášen nouzový stav a je omezen volný pohyb osob! V naší obci je hlášeno 5 případů s pozitivním nálezem. Mimořádné opatření, kterým vláda po vyhlášení stavu nouze omezila, až na výjimky, volný pohyb a pobyt osob, bude kvůli vývoji pandemie koronaviru v České republice rozhodnutím vlády prodlouženo až do 11. dubna 2020  do 6.00 hodin ráno. Vláda přistoupila k další úpravě vyhrazené doby pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu. Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili. Vláda nařídila se na veřejnosti vyskytovat max. po 2 lidech, mimo rodinny.

Prodejna COOP v Bašce byla nucena z provozních důvodu přechodně upravit prodejní dobu na pondělí - pátek od 7:00 - 15.30, mimo středu kdy bude prodejna pouze od 7:00 - 12:00) a v sobotu od 7:00 - 11:00.

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách https://www.hzscr.cz/ zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Občané zde mohou nalézt relevantní informace, které jsou rozděleny do několika kapitol.

Vedení města Frýdku-Místku dnes v návaznosti na epidemiologickou situaci kolem koronaviru rozhodlo o omezení MHD. Od soboty 21.3. až do odvoláni bude MHD ve městě každý PRACOVNÍ den provozována podle SOBOTNÍHO jízdního řádu. V NEDĚLI POJEDOU AUTOBUSY JAKO DOPOSUD, TEDY JAKO V NEDĚLI.