Dětská skupina obce Baška má volné místaRETRO zábavaŠkolní ples ZŠ BaškaHasičský bál
Dětská skupina obce Baška má volné místa
RETRO zábava
Školní ples ZŠ Baška
Hasičský bál

Kultura a sport

A kde? V Hostinci U Čendy v Hodoňovicích poslední lednovou neděli. Plesová sezóna byla zahájena U Čendy již v sobotu Hasičským večírkem a děti pak mohly v započatém „bálování“ pokračovat. A že si to pořádně užily!

Ples, který byl do posledního místečka vyprodaný, se konal v pátek 17. Ledna 2020. Na plakátech lákal svým programem, živou hudbou, bohatou tombolou a také moderátorem večera, kterým byl známý herec a bavič Tomáš Matonoha.

„Tuž vitajtě velevaženi – važene a ctěne Ľašky, važeni Ľaši, susedě, susedky, všecy dobři ludě, keři stě se tu něsky sešli. Zdravim tež cely velky ľašsky narod na Moravě, ve Slezsku, na Kysucach, v Haliču, v Praze a aji na tym celym Božim světě!“ – tak začal pronášet své novoroční poselství král lašský Zdeňa Viluš I. alias Krulikovský v pravé poledne na Silvestra na metylovickém Čupku – zvaným též lašským Řípem.

Dne 3.1.2020 proběhl v Hostinci U Čendy tradiční Tříkrálový turnaj ve stolním tenise o pohár starostky Obce Baška. Dalšího ročníku v ping pongu se zúčastnil rekordní počet hráčů, 48 v kategorii dospělých a 12 dětí.

I v Bašce zaklepal adventní čas na dveře a to bylo znamení, že je třeba vše připravit na rozsvícení vánočních stromů. A protože pod hlavičkou obce Baška jsou hned tři vesnice, bylo třeba nazdobit tři stromy. Ale naše obecní služby s přispěním Technických služeb Frýdek-Místek vše zvládly v předstihu a krásný stříbrný smrk – v Bašce od manželů Handrkových, smrk v Kunčičkách před školou od kunčičských občanů Chasákových, i hodoňovický statný smrk před Hostincem U Čendy byly přepravené již v půlce listopadu na slavnostní okamžiky předvánoční doby.

Podkategorie

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Nejbližší události

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1